13 Mayıs 2021

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu KKTC’ye geldi

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, akşam saatlerinde KKTC’ye geldi.

Bugün Ankara’da Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile yaptığı görüşme ve ortak basın açıklamasının ardından özel uçakla Ercan Havalimanı’na gelen Çavuşoğlu’nu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu karşıladı.

Çavuşoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise “Milli davamızı yeni bir vizyonla birlikte savunmak için KKTC’deyiz” ifadesini kullandı.

27-29 Nisan’da Cenevre’de yapılacak 5+BM toplantısı öncesinde değerlendirmelerde bulunmak üzere KKTC’ye gelen Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın (16 Nisan Cuma), Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüşecek, siyasi parti başkanlarının da yer alacağı çalışma toplantısına katılacak. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ortak basın toplantısı da düzenleyecek.

Enformasyon Dairesi’nden verilen bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yarın saat 13.30’da Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüşecek, saat 14.30’da da Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edilecek.

Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Meclis’te temsil edilen siyasi parti liderlerinin katılımıyla gerçekleşecek çalışma toplantısına da katılacak. Toplantı saat 16.00’da başlayacak.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun düzenleyeceği ortak basın toplantısı ise 18.00’de olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir