7 Aralık 2021

Sıla Usar’dan hükümete yaylım atışı…

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Sıla Usar İncirli, Meclis’te yaptığı konuşmada “Olmuş bir olay olmamış gibi farz edilemez” dedi.

Pandemi hastanesinin yapılmadıysa ‘yapıldı’ gibi farz edemeyeceklerini vurgulayan İncirli, “Bu ülkede yeteri kadar test yapılmadıysa ve hazırlıklar tamamlanmamışsa, yüksek ricalar üzerine olmuş gibi kabul edemeyiz” diye konuştu.

Gerçeği değerlendirme yetisi kaybedilen beyinlerden sağlıklı düşünce beklenemeyeceğini dile getiren İncirli, “Sanki bakanlar kurulu izni varmış gibi kabul edemeyiz. Karantinasız bir şekilde bu insanlar bu ülkede kaldılar böyle olmamış gibi kabul edemeyiz” dedi.

Bugün bu ülkede cevaplanmamış soruların olduğuna dikkat çeken İncirli, “Muhalefet yanıt arıyor. Karşımızda açık yüreklilikle cevap verecek hükümet yok” diye konuştu.  

Hükümet yetkililerin problem yokmuş gibi konuşmalar yaptığını kaydeden İncirli, “Kabul edemeyiz. Hükümetin yüzleşmeye cesareti olmadığını da insanlar görüyor” dedi.

Eczacıların bugün Meclis önünde eylemde olduğunu ifade eden İncirli, “Muhalefetin sorduğu sorulara cevap vermeyen bir hükümetle karşı karşıyayız. Bu halk böyle bir hükümet tarafından yönetilmeyi hak etmiyor” diye konuştu.

İncirli, “İnsanların canını yakan, sağlığını da tehlikeye atan uygulamalar da karşımızda duruyor” diye konuştu.

İncirli şu şekilde devam etti:

“Hükümet bir günde Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni taşıdı. Koronavirüs dışındaki hastaların sağlık hakkını elinden aldı.

Bir daha böyle bir şey olması durumunda 1 Temmuz’dan sonra yeni dalgalanmalar olacağını ön görüyoruz.

Burhan Nalbantoğlu devlet hastanesini taşıyabileceğinizi sanıyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz. Bir an önce pandemi hastanesi sorununu çözmelisiniz.

Hem Koronavirüs hem de Koronavirüs dışı hastaların sağlığını tehlikeye atarsınız.

Hiçbir ekonomi sağlık alanında yatırım olmadan çözülemez. Ama biz CTP olarak hem sağlıkla ilgili sorunların çözülmesini hem de ekonomi sorunların çözülmesinin gerektiğini söylüyoruz.

DSÖ, yeniden kapanmaya değinerek kapanmanın kriterlerini belirledi. ‘Yeniden kapanma olmayacak’ dedi sayın Taçoy. Neye göre bunu söyledi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir