14 Mayıs 2021

Kaşlarını Almayan Kıbrıslı Model Yeniden Gündemde!

Sophia Hadjipanteli, gördüğümüz anda bize Meksikalı sanatçı Frida Kahlo’yu hatırlatan, yüz güzelliğini kaşlarının tamamladığı bir Instagram modeli.

Amerika’da yaşayan 23 yaşındaki Kıbrıslı model görüntüsüyle tartışma konusu olmuştu. İnsanların negatif yorumlarına maruz kalmıştı. Yapılan yorumlara da “Bunu insanlar kaşlarımı sevmek zorunda diye yapmıyorum. İnsanların kendi hayatlarında tercihlerine göre yaşayabileceklerini göstermek için yapıyorum.” şeklinde cevap vermişti.

Bu güzel kaşlarını annesinden aldığını da söyleyen Sophia, yaptığı açıklama nedeniyle yeniden gündemde. Sık sık kaşlarını almadığı için sosyal medya kullanıcıları arasında tartışmalara neden olan güzel manken, sosyal medyadaki insanların kaşlarının kendisini iğrenç gösterdiğini söylediğini dile getirdi.

Kaşları nedeniyle ölüm tehditleri bile aldığını ve kaşlarının kültürel bir miras olduğunu belirtti. “Güzellik trendlerini yıkmak gerekiyor. Benim hikayem başka insanlara da ilham olacaktır. Güzellik bakanın gözündedir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir