26 Ocak 2022

Zorlu Töre: ‘Kazanacağım’

UBP’de genel başkanlık yarışı gittikçe heyecan kazanmaya başladı. 

*

Bu yarışta olanlardan biri de Zorlu Töre. Zorlu Bey de 4 soru 4 cevabını yanıtlayanlardan oldu. 

*

‘’Benim ilkelerim bellidir. Oklar beni göstermektedir. Dolayısıyla bu seçimi kazanacağım, biz kazanacağız, UBP kazanacak’’ diyen Töre’nin özetle mesajları şöyle;

*

Neden kazanmalısınız?:  Adalet, ciddiyet, irade ve liyakatli bir yönetim için, hem devletimizi hem de UBP’yi hak ettiği saygın ve güven veren kavuşturmak için kazanmalıyız.

*

Türkiye ile ilişkiler nasıl olacak? Anavatan ile daima el ele, çalışan, üreten ve ayakları yere sağlam basan bir yönetim kazandıracağız. Anavatan Türkiye bizim kanımız canımızdır, bu değişemez. İlişkilerimizin her zamankinden daha da yakın daha da iyi olmasını hedefliyoruz. 

*

Kıbrıs konusuna bakışınız nedir? Uğradığımız haksızlıklar ve züllümü bütün dünyanın anlaması gerekiyor. Her alanda etkin varlık göstererek devletimizin, Kıbrıs Türk Halkı’nın sesini dünyaya duyurarak KKTC’nin önünü açmalıyız. KKTC’nin varlığı kabul edilmeli ve tanınmalıdır. Geriye dönüş hiçbir şekilde söz konusu olamaz. Yalpalamadan her döneme göre değil her dönemde savunduğumuz çizgide yolumuza devam edeceğiz. Önümüz açılacak yol yakındır. Devletimizi yaşatacak ve daha ilerilere taşıyacağız.

*

Kazanacağınıza inanıyor musunuz? Partimizin yaşanan her şeyi çok iyi analiz etmesi lazım. Ne üyelerimizin iradesini hiçe sayan, ne de UBP’yi küçük duruma düşürüp zor durumda bırakan davranışları partililerimiz unutmayacaktır. 

Üyelerimiz UBP’ye Başkan, devlette Başbakanlık edecek ciddiyette, sözünün arkasında duran, anlaşılır ve her yerde her zaman ulaşılabilir olan bir lider seçmeli. İnanıyorum ki UBP’nin isteği de bu yöndedir. 

***

‘Uyuşturucu  kaçakçısı tecavüzcü Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşlarına ne diyorsunuz?’

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Meclis kürsüsünde KKTC vatandaşı yapılmasıyla ilgili yine ‘’Günde 100, bin kişi vatandaşlık’’ yapıldığını öne süren bir konuşma yaptı.

*

Nasıl olsa sorgulamaz, popülizmi yapayım gerisi boş anlayışı hakim.

*

Cemal Başkan da buna uymaya devam ediyor.

*

Ve konuyu uluslararası platformlara taşıyacağı ‘tehdidi’ savuruyor.

*

Cemal Başkana net bir sorum olacak! 

*

KKTC’de vatandaş yapılanlarla ilgili hazırlayacağınız dosyaya dünya medyasında da gündem olan uyuşturucu kaçakçısı, tecavüzcü, kara para aklayıcı ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ vatandaşı olanların isimlerini de ekleyecek misiniz?

*

Ama siz, bu soruya cevap dahi veremezsiniz!

ALSANCAK REZALETİ: ‘Beceriksizlik, iş bilmezlik’

Eski Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Alsancak’ta 1 KM’lik yolun 3 yıldır yapılmaması ile ilgili yazdığım yoruma cevap verdi. 

*

‘’Alsancak rezaleti mevcut hükümetin beceriksizliğinin, iş bilmezliğinin ilanıdır’’ diyen Atakan özetle şunları söylüyor:

*

‘’Ayrılan bloke kayboldu doğru. Ama yapılan II. Etap projesi nasıl kaybolur. Aklım almıyor. Bu tarihlere hazır olan bloke verilip I. Etap çok tan tamamlanmış II. Etap ihale edilmiş hatta bitirilmiş olması lazımdı.  Sn. Hamza Ersan Saner hükümeti devraldığı tek bir projeyi dahi bir adım ileriye götüremedi.’’ 

3 BECERİKSİZLİK ÖRNEĞİ

‘’Bugün hala trafikte bir ışığı yanan araçlar, standart altı limanlar ve güney Kıbrıs’ta 5G kuzey Kıbrıs’ta artan öğrenci gelişleri ile adı 3G kendi 2G bile olmayan bir iletişim sistemine mahkumiyet devam.  Sadece bu 3 örnek dahi mevcut hükümet beceriksizliğine çarpıcı bir örnektir diye düşünürüm…’’

‘Hanım boşayacaktı’

Biray Deliceırmak aradı, ‘’Alsancak’ta akşamları oluşan trafik nedeniyle geçtiğimi gün eve bir saat geç gitmek zorunda kaldım, az daha eşimden boşanma durumuna geliyordum. UBP ya bu yolu bitirsin ya onları halk bitirecek…’’

‘Kıbrıs Helenizmi’nin tek kalkanı: Kıbrıs

DİKO Başkanı Nikolas Papaddopulos’un 1 Ekim’de attığı tweet: ‘Kıbrıs Helenizmi’nin tek kalkanı olan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin doğum günü kutlu olsun…’

Gece 12’den sonra: Sokağa çıkma 

Eğlence mekanlarında ortalık yıkılıyor, hem de tıklım tıklım. 

*

Koronavirüs ile ilgili kuralların hiçbiri uygulanmıyor.

*

Ama gece 12’den sonra sokağa çıkma yasağı var.

*

Bu saçma uygulamaya bir dur diyen olmayacak mı?

*

Karnını doyuranlar, açlara seslenip gelecek güzel günlerden bahsediyor. Bertolt Brecht

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir