DOLAR

28,9185$% 0.07

EURO

31,5142% -0.03

STERLİN

36,7809£% 0.61

GRAM ALTIN

1.920,97%1,68

ÇEYREK ALTIN

3.179,00%2,05

BİTCOİN

1122589฿%2.87957

a

DAÜ ile KTGB arasında iş birliği protokolü imzalandı

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile KTGB Başkanı Emin Akkor imza koydu.

 

DAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, DAÜ Rektörlük makamında bugün saat 10.30’da yapılan imza töreninde DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu (VYK) Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ VYK Üyesi Ersun Kutup ile DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu da hazır bulundu.

 

Açıklamaya göre, protokol ile DAÜ ve KTGB arasında daha önce imzalanan iş birliği protokolünün yenilenmesi ve kurumsal ilişkilerin daha ileriye taşınması amaçlanıyor.

– Hocanın : “DAÜ tüm zamanların en yüksek doluluk oranına sahip”

 

İmza töreninde konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’nün kaliteli eğitim, araştırma ve topluma hizmet konularında her zaman göreve hazır olduğunun altını çizerek, öğrenci sayılarında tüm zamanların en yüksek doluluk oranına ulaşıldığını vurguladı.
DAÜ ile KTGB arasında ortak çalışmaların olduğunu belirten Prof. Dr. Hocanın, DAÜ İletişim Fakültesi ile bilimsel çalışmaların devam etmesini hedeflediklerini bildirdi. Gazete ve internet haberciliğinin her geçen gün artarak devam ettiğini aktaran Prof. Dr. Hocanın, sorumlu ve gazetecilik etik değerlerine uygun haber yapılmasının önemine vurgu yaptı ve son zamanlarda gazetecilik ilkeleri ile etik değerlere gerekli özenin gösterilmediği haberler yapıldığına dikkat çekti. Prof. Dr. Hocanın, bu doğrultuda KTGB’den gerekli uyarıların yapılmasını talep etti.
Hocanın, imzalanan protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

– Akkor: “Protokolün yenilenmesi oldukça önemli”

 

Emin Akkor ise konuşmasında, geçmişte imzalanan protokolün hem KTGB üyelerine büyük fayda sağladığını hem de ilişkilerin gelişmesinde büyük rol oynadığını belirterek, protokolün yenilenmesinin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Akkor, DAÜ İletişim Fakültesi ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını da belirtti.
Etik gazeteciliğin KTGB’nin sürekli uğraştığı ve önem verdiği noktalardan biri olduğuna dikkat çeken Akkor, bazı ticari kaygı ile yapılan haberlerin genel olarak mesleğe zarar verdiğinin altını çizdi. Akkor, DAÜ’nün son zamanlarda başarıları ile gündeme geldiğini belirterek emeği geçenleri tebrik etti.

– Özcenk: “DAÜ, lokomotifin başında”

 

DAÜ VYK Başkanı Dr. Özcenk, ülke ekonomisinin en önemli lokomotifinin eğitim olduğunu belirterek, lokomotifin başında ise eğitim kalitesi ile DAÜ’nün geldiğini söyledi. DAÜ’nün görevinin sadece eğitim olmadığına dikkat çeken Dr. Özcenk, toplumsal sorumluluk bilinci ile çevresel sorunlara çözüm üretmenin de DAÜ’nün görevleri arasında olduğunu aktardı.
DAÜ’nün toplumla bütünleşmiş bir yapısı olduğunu aktaran Dr. Özcenk, özelde çevresel, genelde ise dünyada olan olaylardan haberdar olmanın tüm toplumun hakkı olduğunu, bunun da özgür basınla mümkün olabileceğini bildirdi. Basının demokrasinin değişmez bir parçası olduğunu kaydeden Dr. Özcenk, söz konusu protokolün hayırlı olmasını temenni etti.
İmza töreninde, Prof. Dr. Hocanın, Emin Akkor’a hediye takdiminde de bulundu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0